Romani in Japonia

日本で暮らすルーマニア人

AcasaAcasa  KetaiKetai  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Sugestii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
julia
Diamond
Diamond

feminin
Numarul mesajelor : 1891
Varsta : 41
Localizare : Tokyo
Ken :
Data de inscriere : 06/06/2008

MesajSubiect: Re: Sugestii   Mier Sept 03, 2008 12:31 pm

:heart: wow Admina... :aplauze: sunt superbe frunzele... :^~^: iar fundalul este nemaipomenit :bravo: .Multumim :cadou: mult pentru efortul depus :baci:
Sus In jos
Sayuri
Rubi
Rubi

feminin
Numarul mesajelor : 1075
Varsta : 42
Localizare : Tokyo- Koto-ku
Ken :
Data de inscriere : 07/06/2008

MesajSubiect: Re: Sugestii   Mier Sept 03, 2008 1:08 pm

Admina,felicitari,arata foarte frumos.... :heart: Otsukaresama.....
Sus In jos
http://blueeyes-liferecipes.blogspot.com/
Admin
Adminnistrator
Adminnistrator

feminin
Numarul mesajelor : 1973
Localizare : Kanagawa
Ken :
Data de inscriere : 23/01/2008

MesajSubiect: Re: Sugestii   Mier Sept 03, 2008 1:09 pm

Am uitat sa va spun ca nu mai este nevoie sa faceti upgrade la nimic. se vede fara probleme sal
Va multumesc ca ati participat la acest subiect :baci:
Sus In jos
http://romani-in-japonia.forumactual.com
andreea
Regular member
Regular member

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 39
Localizare : jp
Data de inscriere : 16/09/2008

MesajSubiect: Re: Sugestii   Vin Sept 19, 2008 5:37 am

eu sint chiar noua aici si sincera sa fiu abia am citit regulamentul!si unul cite unul subiectele din fiecare colt de forum si imi dau seama ca ,din puncul meu de vedere ,e un forum bun si chiarne da posibilitatea de a afla lucruri care (recunoasteti)aici unde locuim si unde ne facem viata zi de zi,nu se stiu odata cu nasterea noastra ci se cunosc se descopera se afla cu ajutorul oamenilor si cred ca ar trebui sa multumim celor care au contribuit la constructia site-ului cit si moderatorilor ca au avut si au in continuarie idei care ne folosesc noua zilnic!mama nu e japoneza tata nici atit si chiar de-ar fi in tema cu viata in japonia ,mie nu imi da mina in fiecare zi sa sun si sa intreb cind e nevoie!!!asa ca ideea mea este ca "unde's multi puterea creste'"si din partea mea *multumesc initiatorilor si moderatorilor care raspund intreberilor si confuziilor noastre!!!!
Sus In jos
andreea
Regular member
Regular member

feminin

MesajSubiect: Re: Sugestii   Vin Sept 19, 2008 5:43 am

la cafeaua de dimineata si la discutiile libere de seara cred ca unite intr-un singur subiect ne v-a da posibilitatea de a dicuta mai bine indiferent daca e la prima ora din zi sau la sfirsitul zilei!!!!!eu eram personal putin retinuta daca pot discuta ce vreau sa fac sa sa cer o parere la prima ora din zi gindindu-ma ca nu e timpul potrivit pentru pareri!!!!
Sus In jos
Admin
Adminnistrator
Adminnistrator

feminin
Ken :

MesajSubiect: Re: Sugestii   Vin Sept 19, 2008 5:59 am

Andreea iti multumim frumos pentru suport. Parerile si sugestiile sunt oricand bine venite indiferent de cat de nou este membrul care posteaza.
Am facut un nou subiect Hello! care cuprinde si cafeaua de dimineara si berica de seara.Mata yoroshiku!
Sus In jos
Dragonika
Diamond
Diamond

feminin
Numarul mesajelor : 1912
Ken :
Data de inscriere : 25/05/2008

MesajSubiect: Re: Sugestii   Vin Sept 19, 2008 1:06 pm

andreea a scris:
la cafeaua de dimineata si la discutiile libere de seara cred ca unite intr-un singur subiect ne v-a da posibilitatea de a dicuta mai bine indiferent daca e la prima ora din zi sau la sfirsitul zilei!!!!!eu eram personal putin retinuta daca pot discuta ce vreau sa fac sa sa cer o parere la prima ora din zi gindindu-ma ca nu e timpul potrivit pentru pareri!!!!

Andreea sunt de acord cu tine sal

Admina iti multumim mult :floare:
Sus In jos
july
Pink rose
Pink rose

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : JAPAN
Ken :
Data de inscriere : 10/09/2008

MesajSubiect: Bine vam gasit fetelor   Vin Sept 26, 2008 12:54 pm

Buna fetelor , ma bucur nespus de mult ca am reusit sa intru pe forum din nou , la inceput sincera sa fiu am crezut ca sunt data afara , am zis ca cine stie ce dracu am scris ,dar vreau sa fiu inteleasa si repet pe acest forum nu am nimic cu nimeni , nu jicnesc pe nimeni , sunt zile in care intr-o zi esti bine dispus sau intr-o zi indispus , de exp. daca deschid pagina la forum si nu scriu nimic parca degeaba am mai intrat , si imi pun intrebarea de ce sa privesc din umbra daca exist , eu asa consider si cat ma pricep intr-un KEIJII BAN tot timpul trebuie sa vii cu ceva noutati , chiar daca ideile sunt diferite nu conteaza , find tot timpul noutati este Omoshiroi dar daca nu este nimic nou la un momendat incepi sa te plictisesti si devii independent de o pagina site , si pleci mai departe . Dar eu una nu voi pleca si nu voi renunta la acest forum , apreciez munca voastra si va felicit ptr efortul depus . In activitatea de zi cu zi cu bune si mai putin bune mergem inainte . Va doresc la toate intelegere si fericire , si multe bucurii alaturi de cei dragi . Multumesc Voi reveni July
: :baci:
Sus In jos
Sayuri
Rubi
Rubi

feminin
Numarul mesajelor : 1075
Localizare : Tokyo- Koto-ku
Ken :
Data de inscriere : 07/06/2008

MesajSubiect: Re: Sugestii   Vin Sept 26, 2008 1:04 pm

July,multumim frumos pt suport ,fiecare dintre noi face ce poate ca sa aduca forumul acesta la un nivel mai ridicat,dar singure nu se poate ,de aceea avem nevoie de parerile membrilor ,pt ca daca ei nu ar fi,acest forum nu ar exista.
Inca o data multumim frumos si nu ezita nici-o data de a ne spune parerea ta,si ce ai vrea sa gasesti pe acest forum! :heart:
Chiar ma gandeam sa deschid un subiect pe aceasta tema unde fiecare sa zica ce subiecte ii plac de pe acet forum si ce ar vrea sa gaseasca in plus pe acest forum ....
Sus In jos
http://blueeyes-liferecipes.blogspot.com/
Dragonika
Diamond
Diamond

feminin
Ken :

MesajSubiect: Re: Sugestii   Vin Sept 26, 2008 4:41 pm

July esti o dulce ! :baci:
Imi pare rau de ceea ce sa intamplat...acelasi lucru sa intamplat si altor fete :( ...speram din tot sufletul sa se rezove cat mai repede aceste probeleme tehnice...nu depinde de noi ,ci depinde de cei care suporta eceste free forumuri...am inteles ca fac niste schimbari si din cauza asta se ivesc unele probleme....Ganbarimasho! :trandafir:
Sus In jos
julia
Diamond
Diamond

feminin
Ken :

MesajSubiect: Re: Sugestii   Vin Sept 26, 2008 6:23 pm

fetelor. :bravo: ..dar bine spuneti.july :ily: :baci: andreea hug :trandafir:
Sus In jos
andreea
Regular member
Regular member

feminin

MesajSubiect: Re: Sugestii   Vin Sept 26, 2008 8:03 pm

forumul e tare si ..se tine tare!asta gratie moderatorilor!nu sintem profesionisti innascuti dar parerea mea este ca indiferent de ratele participarii la discutii sugestii si pareri si de gradul lor de bun simt nu trebuie sa se simta nimeni "dat afara"din forum atit de simplu si fara explicatii!!!!!!!!!!cred ca fiecare ce accede la regulile forumului este competent de a discuta atit cit se pricepe si cum se pricepe este bine venit cu orice comentariu!stiti voi cum e cu zicala pe care am citit-o pe alta pagina "unde i^s multi puterea creste"!toti avem nevoie de un loc pentru a discuta!si acel loc are nevoie de noi pentru a se evidentia!!!!!e munca multa pentru a intretine discutiile tuturora!!!
si noi trebuie sa fim ingaduitoare la orice fel de defectiune si imperfectiune si sa nu ne plingem!!!!!!!eu din punctul meu de vedere cred ca e un forum reusit si membrii sint din punct de vedere al bunului simt de nota 10!asta e ca vizionez mai multe forumuri.. poate sa imi spuna si mie cineva ce inseamna in forumul acesta"menbru regular"!?si o sugestie de a mea:
cred ca ar fi mai bine de lamurit de ex.despre drepturile noastre la copii nostri in "caz de ceva"!in caz de ceva nu stim nimic!asa e????????????cred ca, cu "vorba de la vorba"putem afla informatii utile!!!!ce spuneti????
Sus In jos
Admin
Adminnistrator
Adminnistrator

feminin
Ken :

MesajSubiect: Re: Sugestii   Sam Sept 27, 2008 7:10 am

Datorita unor modificari facute in cadrul tuturor forumurilor de pe FORUM GRATUIT au aparut cateva neplaceri in randul membrilor si al administratorilor (mesaje disparute si nerecuperabile si conexiunea proasta) si vreau sa-mi exprim parerea de rau la ceea ce s-a intamplat. Asa cum ati fost informate de catre moderatori mai aparaceste probleme tehnice la care noi nu putem face nimic. Imi cer scuze pentru inconvenienta produsa.

Andreea rank-ul de regular member este acela cand un membru devine familiar cu ce se intampla in forum si binenteles care participa si la discutii. In legatura cu sugestia facuta de tine cred ca e foarte buna, o sa o pun la Legislativ.
Sus In jos
july
Pink rose
Pink rose

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : JAPAN
Ken :
Data de inscriere : 10/09/2008

MesajSubiect: Buna dimineata fetelor   Lun Sept 29, 2008 9:10 am

Multumesc fetelor , voi incepe cam asa saitul acesta este ff bun , nu ai timp sa te plictisesti , aici gasesti tot ce vrei. Sayuri mai intrebat ce asi vrea sa gasesc aici , idei sunt multe nu este greu , mai greu este de cei care platesc SAVA acestui site , ptr. ca eu si multi altii putem si avem acces la aceasta pagina . Dar daca tot veni vorba de idei sincera sa fiu voi adauga parerea mea ,,,,,,,Cum de obicei copiii nostri ocupa primul loc , asi vrea sa gasesc un subiect referitor la ; SCOALA SI INVATAMANT , activitati scolare , intr-un cuvant date generale despre scoala japoneza , mai sunt multe lucruri de invatat , ,,,,,,,, Dar binenteles daca exista acordul tuturor mamicelor , cu copii scolari si prescolari , fiecare dintre noi sa venim cu subiecte interesante . Scuze multe sper ca nu am deranjat pe nimeni , asta este doar o parere a mea . Va pup si numai bine va doresc :study: cu respect july
Sus In jos
sony
Emerald
Emerald

feminin
Numarul mesajelor : 775
Varsta : 43
Localizare : Japan
Ken :
Data de inscriere : 20/07/2008

MesajSubiect: Re: Sugestii   Lun Sept 29, 2008 9:37 am

July ,e o idee excelenta.
Te sustin. :OK:
Sus In jos
julia
Diamond
Diamond

feminin
Ken :

MesajSubiect: Re: Sugestii   Lun Sept 29, 2008 12:00 pm

sunt de accord cu voi fetelor,july,sony.ce nelemuriri aveti despre scoala japoneza?de obicei scolile difera putin,la stil si orar.aceeasi programa ,aceleasi cerinte. sal
Sus In jos
julia
Diamond
Diamond

feminin
Ken :

MesajSubiect: Re: Sugestii   Lun Sept 29, 2008 12:00 pm

fiti putin mai precise,va rog :baci: multumesc anticipat :trandafir:
Sus In jos
Dragonika
Diamond
Diamond

feminin
Ken :

MesajSubiect: Re: Sugestii   Lun Sept 29, 2008 12:19 pm

Este foarte buna ideea ca nici eu nu prea stiu multe...chiar daca am fata la scoala clasa II :|

Cred ca ar suna bine SISTEMUL DE INVATAMANT SCOLAR...ce zice-ti??
si inca un alt nou subiect EDUCATIA PRESCOLARILOR...e daijuobu???
Yoroshiku! :floare:
Sus In jos
julia
Diamond
Diamond

feminin
Ken :

MesajSubiect: Re: Sugestii   Lun Sept 29, 2008 12:47 pm

dragonika...ce parere ai de PRESCOLARII!?vom putea discuta nu numai despre educatie ci si despre comportament,naraegoto.... sal
Sus In jos
andreea
Regular member
Regular member

feminin

MesajSubiect: Re: Sugestii   Mar Sept 30, 2008 6:07 am

ideea este excelenta!vreau sa spun ca si fata mea este in clasa 1 dar am trecut prin stadiul prescolar si acum scolar si sa va spun sincer (eu nu am sot japonez acasa(; ;)ca sa imi explice la o adica)vreau sa spun ca este extrem de greu daca nu stii cit de cit despre scoala in japonia despre reguli etc./PTA,tegami in fiecare zi ,si bazare si cit de multe altele!!!cred ca folosindu-ne de cita experienta are fiecare din noi am putea ajuta sa ne ajutam reciproc!
Sus In jos
Dragonika
Diamond
Diamond

feminin
Ken :

MesajSubiect: Re: Sugestii   Mar Sept 30, 2008 6:39 am

Julia e ok..PRESCOLARII ,yoroshiku! sal
Acum am sa deschid subiectete la topicul Mamici .
Sus In jos
Dragonika
Diamond
Diamond

feminin
Ken :

MesajSubiect: Re: Sugestii   Mar Sept 30, 2008 1:11 pm

Fetelor m-am gandit la o chestie....eu sunt cam uituca de felul meu si uit care si cati copii aveti :| si as vrea sa fac o lista la topicul mamici cu fetele care au copii(si cati),cu cele care sunt cu burtici si cele care nu au copii...ce zice-ti?onegai shimasu!!! :floare:
Nu voi pune numele copiilor ci doar baiat / fata si varsta lor....ceva de genul asta.

ex.

• Dragonika
    fata 7 ani
    baiat 5 ani

• Yashi
    baiat 6 ani

Ultima editare efectuata de catre Dragonika in Mar Sept 30, 2008 1:24 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Admin
Adminnistrator
Adminnistrator

feminin
Ken :

MesajSubiect: Re: Sugestii   Mar Sept 30, 2008 1:22 pm

La mine stii si deocamdata nu se face vreo schimbare. sal
Sus In jos
Dragonika
Diamond
Diamond

feminin
Ken :

MesajSubiect: Re: Sugestii   Mar Sept 30, 2008 1:27 pm

sal
ok ,am sa intru sa fac subiectul si astept fetele sa-mi dea date despre copii(fata/baiat si cati ani are)si cele care inca nu au sau sunt insarcinate cu primul copil...yoroshiku!
Lista am sa o fac la subiectul copii nostrii :floare:
Sus In jos
sony
Emerald
Emerald

feminin
Numarul mesajelor : 775
Varsta : 43
Localizare : Japan
Ken :
Data de inscriere : 20/07/2008

MesajSubiect: Re: Sugestii   Joi Oct 02, 2008 9:23 am

Well ,m-am lovit ai de o problema.Termenii/cuvintele care se folosesc pentru tae .Si cred ca ar fi bine sa infiintam un subiect pe team asta. termenii care se folosesc la spital ,de e:cum se ice la sora medicala ,la doctor ,la reerva ,la medicament ,boala ,cind iti ia singe. cind iti pune sonda etc.
Banca.
Daca site cineva ar fi super.Mereu cind ma duceam la doctor cu copiii ma loveam de problemele astea.

Nu-mi merg tastele de lnga shift.sorry.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sugestii   

Sus In jos

Sugestii
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Romani in Japonia :: Tehnic テクニック-
Mergi direct la: