Romani in Japonia

日本で暮らすルーマニア人

AcasaAcasa  KetaiKetai  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

CENZURA.......

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ana_Kitano
Regular member
Regular member

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 37
Localizare : Kumamoto
Data de inscriere : 15/07/2008

MesajSubiect: CENZURA.......   Mar Iul 22, 2008 4:47 pm

Buna fetele ...vreau sa vorbesc despre un subiect pe care il am in minte de ceva vreme...eu-s studenta la Jurnalism si ma deranjeaza enorm de mult cenzura de orice fel...ceea ce voi scrie aici este in general ..nu fac referire la nimic si la nimeni..nu ma refer la faptul ca am scris ceva pe forum si am fost cenzurata ci din contra ....vreau doar sa exprim idea ca omul este liber sa aiba opinii iar daca opinia mea nu corespunde cu a altorora sau daca politicos sustin alta idee este absolut normal deoarece acest mod este baza democratiei ...a avea idei diferite este constructiv...eu cred ca nu trebuie sa se supere nimeni cand gandim altfel ..poti spune ce te deranjeaza intr-un mod politicos....aici ...putem deveni o mare familie , nu ?iar ca in orice mare familie avem idei diferite ,nu?....REPET..nu-i un atac la pesoana asa ca nu vreau sa se supere nimeni pe mine ....si acum sa inchei intr-un mod haios sa va zic ce au mai facut scumpii nostri politicieni ..apropo de cenzura......acum 2, 3 saptamani cam asa scumpii nostri parlamentari au dezbatut si aprobat in Parlament o lege...si anume ca la tv sa fie prezentate 50% stiri pozitive si 50%stiri negative...HAHAHAHA!...acum vine marea dilema ..de ex..in stirea intr-un accident de masina au fost 2 morti si au supravietuit alti 2...cum este catalogata stirea ...pozitiva(au supravituit2) sau negativa (au decedat 2).HAHAHAHA!...si cine decide care sunt stiri pozitive si care negative...hahahaha...spun ca legea a trecut de Parlament dar parca nu-s suta la suta sigura a abrogat-o Basescu....sa nu mai zic ca este un atac la libertatea de opinie....pup si imi cer scuze daca tonul meu a fost uneri putin mai agresiv....puup
Sus In jos
Admin
Adminnistrator
Adminnistrator

feminin
Numarul mesajelor : 1973
Localizare : Kanagawa
Ken :
Data de inscriere : 23/01/2008

MesajSubiect: Re: CENZURA.......   Mar Iul 22, 2008 8:37 pm

:study: unde s-a intamplat daca s-a intamplat? :confused: Daca s-a intamplat vreau sa stiu unde ca sa :X-ray: analizez sal
De stirea data ce sa zic... eu cred ca nea Base a abrogat-o. Omul asta e ca "razgandeanu'" de Tariceanu, acum zice ca el a fost de acord si dupa 5 minute zice ca nu si tot asa :| Pe mine nu ma mai surprinde cu nimic d-l presedinte, deci... libertatea de a spune ce gandesti s-a dus iar tara noastra s-a intors in comunism, si asta din cauza ca domn presedinte nu accepta orice se scrie in ziare.
Sus In jos
http://romani-in-japonia.forumactual.com

CENZURA.......
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Romani in Japonia :: Tehnic テクニック-
Mergi direct la: